A friss és feszes bőrért.
További információA friss és feszes bőrért.
További információA frissítő krémmaszk extra hidratálást és érezhetően jobb feszességet biztosít a bőr számára. Az értékes holt-tengeri ásványi anyag koncentrátumok és az aloe vera, a csodamogyoró és az uborka válogatott kivonatai megkötik a vizet a sejtekben és megelőzik a bőr nedvességtartalmának csökkenését. A felfrissült és ragyogóan feszes arcbőrért!
A Holt-tenger 400 méterrel a tengerszint alatt fekszik és ezzel a Föld legmélyebben fekvő felszíni képződménye. Számos földalatti forrás látja el értékes ásványi anyaggal és nyomelemmel, létrehozva így egy természetes gyűjtőmedencét olyan gyógyító hatású ásványi sókkal, mint a magnézium, kalcium, kálium és bróm.
A számos ásványi anyag (só) természetes előfordulása a Holt-tengerben egy egyedülálló jelenség. A holt-tengeri sót, egyedülálló ásványianyag-komplexként világszerte alkalmazzák a problémás bőr ápolására, például az ekcémás és pikkelysömörös bőr kezelésére is.
A holt-tengeri só alkalmazása, mint rendkívül hatékony terápiás módszer, már évtizedek óta kutatott és tudományosan bizonyított eljárás * és emiatt központi szerepet tölt be a kozmetikában.
Az eredeti holt-tengeri só ásványianyag-összetétele segít a bőrnek megkötni a nedvességet a szövetben, gyulladásgátló tulajdonságokkal bír, enyhíti a viszketést és javítja a bőr állapotát.
*Forrás: ICL Tel Aviv, Max Planck Tel Aviv, rev. Inst. 2015
A sivatagi területeken őshonos aloe vera a túlélés művésze. Leveleiben akár egy liter vizet is eltárolhat, majd bezárja pórusait és így több hónapot is túlélhet egyetlen csepp eső nélkül. A leveleiben található gél körülbelül 200 egészségjavító és gyógyító hatású ásványi anyagot, vitamint és enzimet tartalmaz. Ennek megfelelően nem csoda, hogy a növényt már évszázadok óta előszeretettel alkalmazzák úgy a gyógyászatban, mint a szépségápolásban.
Az uborka kivonat tisztítja, hűsíti, bársonyossá teszi és nyugtatja a bőrt.
A csodamogyorót hívják még csodamogyorónak, varázsdiónak vagy boszorkánymogyorónak is. A növény „hamamelis” elnevezése a latin „hamatus” szóból – kampós – és a görög eredetű „melum” – alma – szóból tevődik össze. A csodamogyoró elnevezést onnan kapta, hogy a fája már a virágzás előtt, kora tavasszal gyümölcsöt terem. A csodamogyoró hatóanyagai viszketéscsillapító, antibakteriális, sebgyógyító és antioxidatív hatást biztosítanak. Ezeken kívül semlegesítik a szabadgyököket és minimalizálják a napsugarak okozta bőrproblémákat.